08.06.2018

Про захист населення та захисні споруди

Однією з функцій держави є цивільний захист, тобто  - захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період. При цьому необхідно вказати, що обов’язок держави щодо захисту життя людей реалізується шляхом організації укриття населення в захисних спорудах. Відповідно Кодексу цивільного захисту України до захисних споруд цивільного захисту належать:

1) сховище - герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів;

2) протирадіаційне укриття - негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості;

3) швидко споруджувана захисна споруда цивільного захисту - захисна споруда, що зводиться із спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.

Для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення (наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення) та найпростіші укриття  - фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Сукупність усіх захисних споруд та інших споруд, що можуть бути використані для укриття населення, складає  фонд захисних споруд.

Наразі комісією з перевірки (спеціального огляду) захисних споруд цивільного захисту, до складу якої входять співробітники  Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області та головний  спеціаліст з питань цивільного захисту районної державної адміністрації, проводяться комплексні перевірки захисних споруд цивільного захисту району. Результати перевірок підтверджують, що у цей складний для нашої країни час, коли на Сході України тривають бойові дії, у дбайливих господарів добре дбають про безпеку людей і виконують заходи щодо покращення утримання захисних споруд.  Але, на жаль, деякі байдужі  власники та балансоутримувачі захисних споруд взагалі не звертають на їх стан уваги. То ж звертаємося до всіх керівників підприємств, установ та організацій, посадових осіб органів місцевого самоврядування з проханням не залишати питання захисту своїх працівників та населення без уваги.

Повідомляємо, що карта захисних споруд на території Одеської області розміщена на офіційному сайті Роздільнянської районної адміністрації на сторінці «Цивільний захист» у підрозділі «Інформація» у рубриці «Перелік захисних споруд цивільного захисту комунальної власності Одеської області» за посиланням, а також на  офіційних сайтах Одеської обласної державної адміністрації та Головного управління ДСНС України в Одеській області.