12.07.2018

Перші у Болгарії

На запрошення Общини Несебър Кметства Обзор, під патронатом Міністерства культури Болгарії, народні колективи Роздільнянського районного Палацу культури взяли участь у VІ Міжнародному фестивалі мистецтв «Морско Конче», який відбувся в м. Обзор (Болгарія) з 26 червня по 4 липня.


            Конкурсну програму в фестивалі представляли народний вокальний ансамбль «Слов᾽яночка» (керівник К.О. Почиваліна), зразковий вокальний ансамбль «Чарівниця» (диригент Н.С. Пояцика), солісти театру естради Вікторія Бузюк та Олександра Шолар, дует Н.С. Пояцика та А.Б. Воропаєв.


            Народні колективи представили  дев’ять своїх конкурсних номерів. Далі вони пройшли у півфінал та завершили свій виступ на  фестивалі участю у гала-концерті. Конкуренцію роздільняцям  складали учасники з багатьох країн, в тому числі – Македонія, Турція, Росія, Молдова, багато колективів з України – Дніпропетровська, Запорізька, Київська області та Ізмаїльський район Одеської області.

            Наші вокальні колективи в конкурсній програмі співали твори а capello, що є показником високої майстерності виконання. Виступ дуету у складі солістки Н.С. Пояцики та саксофоніста А.Б. Воропаєва викликав неабияке захоплення глядачів та гучні оплески. А соло на саксафоні А.Б. Воропаєва було визнане членами журі як найкраще. Також родзинкою серед учасників фестивалю, глядачів та членів журі був виступ солістки театру естради Вікторії Бузюк (керівник М.П. Пояцика), професійність та талант якої не залишили байдужим нікого.


             Таким чином заслужені нагороди, а саме: Кубок та Диплом за перше місце отримали НВА «Слов’яночка» (керівник К.О. Почиваліна), ЗВА «Чарівниця» (диригент Н.С. Пояцика), дует Н.С. Пояцики та А.Б. Воропаєва, Вікторія Бузюк (керівник М.П. Пояцика). Кубок та Диплом учасника фестивалю отримала ще юна солістка театру естради РПК Олександра  Шолар.

            Взяти участь у такому престижному  фестивалі «Морско Конче» нам вдалося, завдячуючи сприянню та підтримці голови райдержадміністрації Н.В. Бараненко, заступнику голови РДА Н.І. Тарнавській, яка супроводжувала делегацію у складі 22 чоловік та брала безпосередню участь у фестивалі.


            Від себе особисто та від учасників зразкового вокального ансамблю «Чарівниця», їхніх батьків, хочу висловити подяку народному депутату України О.С. Пресману, який став єдиним спонсором цього колективу, надавши йому фінансову підтримку для здійснення поїздки.

            Крім того, завдячую всім учасникам колективів  за плідну працю, творчість та успішний результат виступів у Болгарії, а також усім небайдужим людям, які підтримали нас. Адже такі фестивалі не лише розкривають професійну майстерність виконавців на міжнародному рівні, а й забезпечують популяризацію культур різних народів, їхніх традицій та звичаїв серед інших національностей. І як приємно, що роздільнянські артисти так гідно представили Україну та наш район!


 

 

 

Наталя ПОЯЦИКА,

начальник відділу культури і туризму РДА,

Заслужений працівник культури України.