12.01.2021

Підбиваючі підсумки минулого року. Адміністративно-територіальний устрій

2020 рік став ключовим у питанні формування базового рівня місцевого самоврядування.

12 червня 2020 року Уряд затвердив новий адміністративно-територіальний устрій. В Роздільнянському районі було утворено 3 обєднаних громади Роздільнянська міська, Лиманська селищна, Степанівська сільська.

17 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, було утворено Роздільнянський район з центром в м. Роздільна, до складу якого увійшли Захарівський та Великомихайлівський райони. А щоб це рішення стало можливим з травня поточного року була проведена певна робота районною державною адміністрацією спільно з районною радою. Відповідні листи з аргументацією на користь залишення Роздільнянського району у складі Одеської області, в порівняні з пропозиціями Одеської обласної державної адміністрації, були направлені до Мінрегіон розвитку та Верховної ради України, І такі були враховані при розгляді в комітетах Верховної ради України.

У результаті, після чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на новій територіальній основі районів та громад, розпочався процес об’єднання громад та передачі повноважень органів виконавчої влади на місця.
Для продовження реформи на сьогоднішній день необхідно прийняти ще ряд важливих законів, в тому числі оновлення законів про місцеве самоврядування, про місцеві державні адміністрації якими будуть чітко визначені повноваження РДА та ОМС.

Для подальшого просування реформи та її завершення у 2021 році очікується внесення зміни до Конституції щодо децентралізації.

Саме 2021 рік стане ключовим у житті нашої держави. Новоутворені територіальні громади мають стати спроможними перебрати на себе більшість повноважень та належним чином використовувати ресурси і нести відповідальність за свої дії чи бездіяльність перед людьми та державою.

Стосовно районної державної адміністрації то на минулому тижні Уряд затвердив документи, завдяки яким в Україні розпочався процес реорганізації та утворення районних державних адміністрацій. Зокрема, ухвалено Порядок, за яким відбуватиметься цей процес, у тому числі передача майна та обов’язків РДА, що припинили роботу у ході децентралізації. У подальшому також будуть відбуватись процеси реформації органів виконавчої влади. Основною метою якою є: підвищення ефективності здійснення державної політики уряду на територіальному рівні; спрямування їх діяльності на забезпечення реалізації прав і свобод громадян.

На останок хочу додати 2020 рік відзначився як рік боротьби з пандемією коронавірусу. Пандемія істотно вплинула на політичні та економічні процеси в країні та в районі. Наразі ситуацію можна вважати контрольованою, працюють підприємства, працює бізнес, але громадяни повинні розуміти небезпеку та дотримуватися певних обмежень.

Поширення в Україні коронавірусної інфекції спричинене великою мірою низьким рівнем соціальної відповідальності наших громадян. І тому у 2021 році ми маємо адаптуватись до нових реалій та прийняти нові правила поведінки. Адже від цього залежить не тільки здоров’я кожної конкретної людини, але й здоров’я нації, економіка і розвиток країни в цілому.

З повагою
голова райдержадміністрації Сергій ПРИХОДЬКО.