11.07.2018

Одеська область залучена до реалізації пілотного проекту щодо раннього втручання.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністру України «Деякі питання реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання» для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя» Одеська область залучена до реалізації пілотного проекту щодо раннього втручання.
Раннє втручання - система міждисциплінарної сімейно-центрованої комплексної допомоги родині з дитиною раннього віку з порушеннями здоров’я та розвитку, яка передбачає роботу, спрямовану на розвиток дитини, її соціалізацію та нормалізацію життя родини. Раннє втручання має виражену профілактичну спрямованість щодо попередження прогресування порушень у дітей, інвалідізації та інституалізації, тобто відмов від дітей та влаштування їх під державну опіку, воно не лише сприяє розвитку дитини, але й допомагає дитині та батькам адаптуватися до життя в суспільстві.


На даний час у реалізації Проекту беруть участь і активно сприяють у його впровадженні на відповідних територіях органи виконавчої влади і місцевого самоврядування міст: Одеса, Білгород-Дністровський, Подільськ та Южне, районів: Овідіопольський і Роздільнянський.
10 липня під головуванням голови райдержадміністрації Наталії Бараненко відбулась нарада на якій обговорювались питання готовності взяти участь у реалізації Проекту на базі Центральної районної лікарні.