29.12.2018

Дорогі Роздільнянці, з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Від усього серця вітаю Вас із самими довгоочікуваними і світлими святами — Новим Роком та Різдвом Христовим!

Це усіма нами з дитинства улюблені й радісні дні, наповнені світлом свята спільної радості, веселощів, очікування чуда й казки, душевного тепла и надії.

Озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що 2018-й рік був прожитий не дарма. Цей рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями.

2018-й став роком  реалізації реформ Президента України  Петра Порошенка. Ці реформи - надзвичайно важливі для подальшого розвитку України. Головними з них є децентралізація влади, освітня  та медична реформи. Їх успіх залежить від нашого спільного бажання жити в європейській, розвиненій країні, від порозуміння, злагоди й довіри в суспільстві.

Об'єктивним критерієм оцінки діяльності районної державної адміністрації  є виконання районного бюджету та розв'язання першочергових соціальних проблем. Будь які реформування та подальший розвиток, особливо соціальної сфери, потребують додаткових коштів.  Саме тому робота районної державної адміністрації у галузі фінансів спрямована на забезпечення безперебійного фінансування бюджетних установ і закладів та дотримання принципу ефективності і цільового використання бюджетних коштів.   У 2018 році   районний бюджет  виконаний  на 101,5% та  з початку  року був збільшений   на 15,5%, або на 9 669,22 тис. грн.,  завдяки   заходам, що   проводились районною державною адміністрацією  протягом  року із збільшенням  надходжень до бюджету, вдалось залучити власних надходжень 75 640,53 тис. грн.,  що  на 6,35% більше затверджених та  на 21,85% або на 14 186,03 тис. грн  більше ніж у 2017 році.

Поточний рік відзначився для Роздільнянського району початком  ремонту доріг. Реформа з  децентралізації  дорожнього господарства, що  проводиться  Урядом України,  дала  свої результати.  В цьому році 83642,57 тис. грн. витрачено на ремонт автомобільних доріг загального користування та  комунальної  власності. З них кошти:

державного бюджету – 70107,74 тис. грн; (11400,00 тис. грн.  Т-16-18 (Роздільна – Новоукраїнка), 56000,00 тис. грн- середній поточний ремонт Т-16-25 (ПП «Кучурган –Лиманське»); 2326,0 тис. грн. - поточний дрібний ремонт автомобільних доріг місцевого значення ст. Вигода – Роздільна та Роздільна – Старостине – Слобідка – Надія, під’їзд до с. Мале;

обласного бюджету – 5030,96 тис. грн;

місцевих бюджетів – 8503,87 тис.грн.

 

Спільно з Одеської обласною державною адміністрацією,  органами  місцевого самоврядування райдержадміністрація працює над питанням  забезпечення дітей - сиріт житлом. Вже другий рік поспіль держава виділяє цільову субвенцію для придбання житла для цієї категорії громадян.  

У 2018 році  на  придбання житла  для  осіб з числа  дітей - сиріт  виділено  4094,0 тис. грн.:

субвенція державного бюджету 3240,0 тис. грн, (1250,0 тис. грн. на  придбання  дитячого будинку сімейного типу  в с. Старостине  та  1990,0 тис грн  придбання на 5-х квартир  в м. Роздільна та 2 –х  квартир  в смт  Лиманське );

з районного  бюджет у  - 362,0 тис. грн;

з сільських бюджетів – 492,0 тис. грн.

Якщо  порівняти  з  минулим роком, то  у 2017 році  забезпечено   житлом 9  осіб з числа  дітей  - сиріт, в цьому році  - 14 осіб цієї категорії  новий рік будуть зустрічати у  своїх власних оселях, з  яких  для  7 осіб житло  було придбано  за  рахунок коштів субвенції з державного бюджету і ще для 7 осіб  - за рахунок  коштів  місцевих бюджетів.

 

У вересні 2018 року перші класи шкіл України перейшли на  новий Державний стандарт «Нова українська школа».  Цьому передувала  кропітка спільна   робота  районної державної  адміністрації та органів місцевого самоврядування   щодо забезпечення сучасними  меблями, дидактичними матеріалами, комп'ютерним обладнанням  тощо. На  реалізацію  цієї реформи  з  державного  бюджету  виділено  1961,9 тис. грн  та  з  місцевих бюджетів  Роздільнянського району  852,0 тис. грн.

В рамках реалізації  освітньої реформи для дітей з  особливими освітніми  потребами  створюються  рівні можливості здобуття освіти,  що  передбачає  інтеграцію таких дітей у шкільні колективи.  З державного бюджету районному  бюджету передані кошти на оплату додаткових освітніх послуг, корекційних розвивальних занять і придбання корекційного устаткування. В Роздільнянському районі 14 дітей  з  особливими  освітніми потребами, на реалізацію інклюзивної  освіти  з державного бюджету виділено 471,2 тис. грн.  Районною державною адміністрацією направлені пропозиції до районної ради щодо створення інклюзивно – ресурсного  центру. За  наказом  Президента України  Перта Порошенко у  2019 році  витрати  з Державного бюджету на інклюзивну освіту  будуть  збільшуватись.

На виконання доручення голови Одеської обласної державної  адміністрації Максима Степанова, з метою здійснення комплексу організаційних та практичних заходів, направлених на усунення порушень вимог пожежної безпеки, запобігання пожежам в освітніх закладах району було вжито ряд заходів на  загальну суму 2486,0 тис. грн,

З 2018 року в країні  розпочато впровадження змін в охороні здоров’я. А саме першого етапу реформи — нового механізму фінансування медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу. Адже сімейні лікарі, терапевти і педіатри є медиками, до яких в першу чергу звертаються українці. З початку 2018 року Роздільнянським  районним  центром  медико - санітарної первинної допомоги  був розроблений план спроможної мережі надання первинної медичної допомоги. На 2 амбулаторії сімейної медицини  була збільшена їх загальна  кількість - в с. Кам’янка та  с. Виноградар.

Роздільнянський район увійшов до Державної програми нового будівництва, що фінансується у 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, якою передбачено  будівництво  трьох сучасних амбулаторій  з житлом для  лікарів  в селах Болгарка, Кам’янка, Яковлівка. Вартість одного проекту складає біля 6 млн. грн.

Роздільнянським районним центром первинної медико – санітарної допомоги  укладений  договір з національною службою охорони здоров’я. Вперше українці змогли вільно обирати лікаря, без прив’язки до місця «прописки». За 12 місяців  майже 29 тисяч  громадян  району підписали декларації про вибір своїх лікарів. А це означає, що майже кожен другий вже має лікаря, якому довіряє і до якого може звернутися з будь-якими проблемами зі здоров’ям.

Наступний етап після реформи первинної ланки розпочнеться з другої половини 2019 року — програма «Безкоштовна діагностика». И для цього  вже у 2018 році   проведена  певна робота щодо  покращення  медичного  оснащення  центральної  районної лікарні. Завдяки  делегуванню  коштів з  міського  бюджету  у сумі 1500 тис. грн  та  частини  коштів районного бюджету  придбано медичне обладнання: лапароскопічна стійка – 2299,7 тис грн., апарат штучної вентиляції легенів – 731,9 тис грн., також за кошти  державного бюджету       3600,0 тис. грн придбано  апарат УЗІ.

Приємно відзначити, що Роздільнянський район увійшов до складу  госпітального  округу  № 4  та  став його  центром, що  у  майбутньому  також дасть переваги для  населення  нашого району  мати  біль доступні   медичні послуги  вторинної медицини та   сучасно оснащену  лікарню.    

 Ще  безліч проблемних питань вдалось зрушити з  місця завдяки   реформам  що  проводяться  Президентом  та Урядом України. Саме  реформа з децентралізації влади дала поштовх до повноцінного розвитку громад, можливості поліпшити життя у кожному населеному пункті та у країні в цілому і дозволяє громадянам самостійно господарювати там, де вони живуть.

Ми прожили цей рік на одному диханні, як єдина українська родина. У спільній боротьбі за право жити в незалежній і соборній країні кожен із нас відчував свою відповідальність за Україну, за рідний край, за свої сім’ї та родини.

Рік, що завершується, збагатив усіх нас новим досвідом та згуртував навколо спільних цілей. Він був непростим та водночас багатим на пам’ятні події, сповнений напруженою працею, пошуком правильних рішень, далекосяжними планами та значними результатами. Разом ми продовжили розвивати економіку району загалом та кожної громади зокрема, забезпечували належний соціальний захист наших громадян, зберегли суспільну злагоду.

Переконана, не зважаючи на труднощі й проблеми, незмінними залишаться у нашому житті такі цінності, як людська гідність, патріотизм, честь, любов, дружба, співчуття і віра у щасливе майбутнє. Новий рік – це час нових сподівань, здійснення заповітних бажань, символ оновлення і змін. Тому я твердо вірю, що у 2019 році ми зможемо успішно реалізувати важливі завдання, будемо терпимі і толерантні один до одного, щоденною працею перетворювати мрії у реальність. Головне – пам’ятати, що наша сила – в єдності, у взаєморозумінні та взаємній підтримці. Тож давайте вірити в себе, самовіддано працювати задля своїх родин, рідної Роздільнянщини та всієї України – лише разом ми зможемо подолати ті виклики, що ставить перед нами життя.

Від  щирого  серця хочеться подякувати за  підтримку у вирішенні нагальних питань  району Народному депутату України  Олександру Пресману, депутатам Одеської обласної ради  Ігорю Іоганову, Микиті Кузькевичу та  всьому депутатському корпусу Роздільнянської районної ради.

Висловлюю вдячність усім жителям району за розуміння і підтримку, за стійкість та оптимізм. Нашим захисникам-військовим, і особливо тим, хто зустрічає свята на передовій – низький уклін та щира вдячність за мужність і високий патріотизм. Вічна пам’ять тим Героям, які розділяють з нами світлу радість Різдва з небес!

Нехай з останніми хвилинами старого року вас покинуть життєві труднощі та негаразди, а Новий 2019 рік буде щедрим на гарні події, позитивні зміни, професійні здобутки та нові досягнення.

Хай рік прийдешній і різдвяні свята – вісники оновлення, віри у диво та здійснення мрій будуть щасливими для кожного і для всієї України, принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому та належний розвиток нашої країни за європейськими стандартами.

Щасливих і веселих свят!

 

Голова Роздільнянської

районної державної  адміністрації                                               Н.В. Бараненко