20.11.2020

День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України.

День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно приурочене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Щороку День гідності та свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. Свято затверджене указом п’ятого президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року «Про День Гідності і Свободи».

Згідно із указом, метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.

Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

Цього року в суботу, 21 листопада Україна відзначатиме День гідності та свободи, що об’єднав дві події, які назавжди змінили історію українського сьогодення.

Україна вже заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. З вини російського агресора на сьогодні також втрачено тисячі українців, які загинули обороняючи мирне життя, незалежність і територіальну цілісність України.

Традиційно 21 листопада люди поминають загиблих під час Революції Гідності, приносять квіти і лампадки до пам’ятних місць, організовують виставки та акції, однак у звязку з введенням карантину "вихідного дня" кількість масових заходів була обмежена. Зокрема, цього року напередодні заходу, у школах району було заплановано та проведено наступні заходи:

1.    «Кубок Героїв»  - тенісний турнір до дня Гідності і Свободи

2.    Бесіди «Небесна Сотня, Герої, які змінили хід історії України»

3.    Виставки дитячих малюнків «Я славлю свою рідну Україну», «Моя Україна»

4.    Перегляд документального  фільму «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила», «П’ять портретів Майдану»

5.    Виставка публікацій у шкільних бібліотеках «Пам’ятаю героїв небесної Сотні»

6.    Відеолекторій «АТО. Хроніка війни»

7.    Тематичні виставки в шкільних бібіліотеках

8.    Година спілкування на тему: «Будемо гідні слави героїв», «Герої, яких народила революція Майдану»

9.    Уроки мужності до Дня Гідності та Свободи

10.    Експрес-хвилинки «Наш дух не зламати, свободу не згубити»

11.     Круглий стіл «Вчимося жити за законами гідності та свободи»

12.     Надання класними керівниками офіційно визначених інформаційних матеріалів відповідно до вікових категорій учнів для розміщення у день свята в учнівських та батьківських групах на платформі  viber

13.     Патріотичні години «Демократичні цінності сучасної України»