10.06.2019

Чергове засідання апаратної наради

10 червня 2019 року відбулось чергове засідання апаратної наради під керівництвом т.в.о. голови райдержадміністрації Наталії Тарнавської.

З першого питання щодо розвитку сімейних форм виховання в Роздільнянському районі інформувала начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Наталія Шличок. З метою вирішення проблеми сирітства, забезпечення права дитини на сімейне виховання, постійно поновлюється банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На обліку служби у справах дітей перебуває 216 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою/піклуванням перебуває 166 дітей, в прийомних сім’ях перебуває 21 дитина, в дитячих будинках сімейного типу 11 дітей, 4 дитини перебувають в інтернатних закладах. В ліцеях, училищах та технікумах навчаються 2 дитини. В будинках дитини 4 дитини, в притулку для дітей перебуває 5 дітей, 1 дитина перебуває в дитячому відділенні районної лікарні, 2 дитини в сім’ї родичів/знайомих.
Всього в Роздільнянському районі функціонує 10 прийомних сімей, в яких виховується 18 дітей та 2 дитячих будинка сімейного типу, в яких виховується 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Працює районна комісія з питань захисту прав дитини, на якій розглядаються питання з призначення опіки (піклування), влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тощо.
Наталія Степанівна наголосила, що з боку служби у справах дітей проводиться постійний контроль за умовами проживання та утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дотримання пільг та гарантій, передбачених чинним законодавством для дітей цієї категорії. Згідно з графіками перевірок, затвердженими наказом служби у справах дітей райдержадміністрації, проводяться рейди по прийомним сім’ям, дитячому будинку сімейного типу, по сім’ям усиновлювачів, а також по сім’ям опікунів та піклувальників для з’ясування умов проживання та виховання усиновлених дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.


З другого питання порядок надання житлових субсидій з 01 травня 2019 року, а саме зміни які були внесені Верховною радою України, інформувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лариса Знахарук.

Громадянам, які одержували субсидію в опалювальному сезоні і відповідно до Положення мають подавати нові заяви і декларації, за відсутності заборгованості субсидія призначаеться також у грошовій готівковій формі (незалежно від того, у якій формі отримували субсидію в опалювальному сезоні).
Повторно з заявою та деклараціею у травні мають звернутися:
- орендарі житла;
- внутрішньо переміщені особи;
домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареестрованих осіб;
- домогосподарства, де е непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
- якщо у складі домогосподарства або у складі сім' ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.
Особам, які вперше звертаютьея за субсидіею, вона призначаеться у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Керівник апарату райдержадміністрації Ольга Головко довела до відома присутніх про план основних заходів на тиждень