Запитання Працівника прийнято на громадські роботи за направленням центру зайнятості.

 

Запитання Працівника прийнято на громадські роботи за направленням центру зайнятості. Чи  потрібно повідомляти Державну фіскальну службу?

 

Відповідь Так.

       Питання організації громадських та тимчасових робіт (далі – громадські роботи) за направленням центру зайнятості врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р.№175 «Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру» (далі – Порядок).

         До виконання громадських робіт на добровільних засадах залучаються такі категорії осіб (п.3 Порядку):

          -     зареєстровані безробітні;

          -     особи, які перебувають на обліку в територіальних органах Державної служби зайнятості у районах, містах, районах у містах як такі, що шукають роботу;

          -     працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50 відсотків передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції.

         Відповідно до п.5 Порядку:

         -    громадські роботи виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях;

         -    з особами, які беруть участь у громадських роботах, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори;

         -     про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок.

         Строк таких строкових договорів сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.

         Відповідно до ч.3 ст. 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

         Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу визначено постановою Кабінету Міністрів України  від 17.06.2015 р.№ 413.

         Отже, у разі укладання строкового трудового договору про виконання  громадських  робіт роботодавці повинні  повідомляти Державній фіскальній службі про прийняття осіб, яких залучають до робіт тимчасового характеру, на роботу. У графе 4 форми повідомлення слід ставити позначку «1» (наймані працівники з трудовою книжкою).

 

Ст. інспектор ГУ Держпраці

в Одеській області                                                            І.Б. Сорокін

04840-62552,

0973741562