01.07.2019

За день у м. Роздільна та у с. Понятівка рятувальники ліквідували 4 пожежі сухої трави та сміття

За прогнозами Українського Гідрометцентру, на території Одеської області і надалі переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Імовірність виникнення пожеж у природних екосистемах Роздільнянського району, надзвичайно висока.  Але, не так страшна літня спека, як зухвалі та навмисні дії паліїв, які щодня безжалісно спалюють суху траву, чагарники та сміття, завдаючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

Протягом, 25 червня 2019 року через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб на території Роздільнянського району спалахнуло 4 пожежі сухостою на загальній площі 4,5 Га. Три пожежі виникло на території - Роздільнянської міської ради (2,5 Га) та одна на території - Понятівської сільської ради (2 Га).

Так, 25 червня 2019 року о 7:32 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що на вул. Г. Плієва горить суха трава. Територія належить Роздільнянській міській раді.


Через 8 хвилин на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. 20 хвилин знадобилося пожежним, щоб ліквідували пожежу сухої трави та сміття на загальній площі 50 м².

І цього ж дня, о 13:06 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що за межами районного центру горить суха трава. Територія належить Роздільнянській міській раді.

 Через 5 хвилин на місце виклику прибуло  пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Півтори години знадобилося рятувальникам, щоб ліквідували пожежу сухої трави на площі 1,5 Га.

25 червня 2019 року о 18:05 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами м. Роздільна горить суха трава та сміття. Територія належить Роздільнянській міській раді.  

Через 4 хвилин на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Дві з половиною години знадобилося пожежним, щоб ліквідували пожежу сухої трави та сміття на загальній площі 1 Га.

І цього ж дня, о 20:47 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що у с. Понятівка горить суха трава. Територія належить Понятівській сількій раді.

На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Півтора години знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідували пожежу сухої трави на площі 2 Га.

Загалом, у червні 2019 року на території Роздільнянського району сталося 20 пожеж сухостою на загальній площі понад 28,5 Га.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки.

Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області