03.07.2019

У смт. Лиманське рятувальники провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо запобігання нещасних випадків на воді

У смт. Лиманське на Кучурганському водосховищі, співробітники  Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели профілактичні бесіди з громадянами щодо запобігання нещасних випадків на воді. Зокрема, під час профілактичного заходу рятувальники наголосили відпочивальникам на забороні купання, у не відведених та не придатних для цього місцях, нагадали їм правила безпеки на водних об’єктах та роздали листівки застережливого характеру.     

У день проведення профілактичного заходу відпочивальників на Лиманському місцевому пляжі розташованому у мальовничому природному місці виявилося, чимало. В основному це були молоді люди та батьки зі своїми дітьми. Проте, у вихідні дні на пляжі смт. Лиманське відпочиває чимало людей, не тількі місцеві мешканці, але сюди на відпочинок приїзджають люди з районного центру, навколишніх сіл Роздільнянського району та навіть мешканці з сусідніх районів. На березі пляжу працює кілька торгових яток, у яких продають прохолодні напої, морозиво, солодощі та інші смаколики, які користуються попитом у дітей та дорослих. 


            Громадяни, які відпочивають на цьому пляжу обирають собі такий своєрідний «дикий» відпочинок, забуваютчи при цьому, що такий відпочинок на воді, є небезпечним для їх життя та здоров’я. Адже, пляж у смт. Лиманське, не обладнаний та не призначений для безпечного відпочинку людей на воді. Тому, що він взагалі не відповідає вимогам наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи №272 від 03.12.2001 року «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об'єктах України».

Згідно чинного законодавства України відповідальність за організацію відпочинку та порятунку людей на воді покладена на органи місцевого самоврядування. Тобто, у даному випадку на Лиманську селищну раду.  На пляжі смт. Лиманське, не обслідуване дно водолазами, відсутній рятувальний пост, рятувальники та плавзасоби для порятунку людей на воді. Також, на Лиманському пляжі відсутні попереджувальні таблички про заборону купання на воді. Однак, деяких відпочивальників це не зупиняє і вони не здогадувалися про небезпеки, які таїть цей не придатний для купання пляж. Тож, роздільнянські рятувальники застерегли відпочивальників, що купатися на пляжі смт. Лиманського вкрай небезпечно для їх життя, оскільки цей пляж не відповідає «Правилам охорони життя людей на водних об’єктах України» та роздали їм листівки з нагадуванням про дотримання правил безпечної поведінки на воді.


Велику  увагу роздільнянські рятувальники приділили спілкуванню з батьками, які відпочивали разом з своїми дітьми. Співробітники ДСНС України закликали батьків здійснювати постійний контроль за дітьми, у жодному разі, не залишати малечу без нагляду поблизу водойм та не дозволяти дітлахам купатися без супроводу дорослих.

Також, під  час рейду рятувальники наголосили громадянам на неухильному дотриманні правил безпечної поведінки під час відпочинку на воді, розповіли чому небезпечно для життя розпивати спиртні напої, а потім  купатися у воді в нетверезому стані. Адже, в алкогольному стані людина, перебуваючи у воді, не може реально оцінити свої фізичні сили та можливості, що може призвести до трагедії.

Начальник Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області – Сергій Кузьменко, нагадує громадянам, щоб уникнути трагедії на воді, необхідно завжди дотримуватися правил безпеки на воді! 

«Шановні мешканці Роздільнянського району!

Закликаю усіх громадян відпочивати на воді лише у спеціально визначених для цього місцях та суворо дотримуватися правил безпечної поведінки на воді. Лише суворе дотримання елементарних правил безпеки на воді допоможе уникнути нещасних випадків!»

                                                       

                                                        Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                        ГУ ДСНС України в Одеській області