18.06.2019

У с. Бурдівка роздільнянські рятувальники ліквідували 4 пожежі сухої трави, чагарників та сміття

За даними Українського Гідрометцентру, на території Одеської області і надалі збережеться надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Але, не так страшна літня спека, як зухвалі та навмисні дії паліїв, які щодня безжалісно спалюють суху траву, чагарники та сміття, завдаваючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

Протягом, 11-12 червня 2019 року у с. Бурдівка, що на території Єреміївської сільської ради через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб 4 рази палала суха трава, чагарники та сміття на загальній площі 8, 5 Га. Усі чотири пожежі було зафіксовано на території  Єреміївської сільської ради.

Так, 11 червня 2019 року о 16:58 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Бурдівка на відкритій території горить суха трава.  На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Три з половиною години знадобилося пожежним, щоб ліквідували загорання сухої трави на площі 3 Га.

12 червня 2019 року о 1:21 надійшло повідомлення до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Бурдівка на відкритій території горить суха трава.

 На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Через півтора години роздільнянські пожежні ліквідували  пожежу сухої трави на площі 2 Га.

І цього ж дня, о 8:14 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що межами с. Бурдівка на відкритій території горить горить суха трава та чагарники.

На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Дві години знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідувати загорання сухої трави та чагарників на загальній площі 1,5 Га. У гасінні пожежі задіявся трактор «МТЗ-80» з плугом від Єреміївської сільської ради.

12 червня 2019 року о 12:46 надійшло повідомлення до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що межами с. Бурдівка  на відкритій території горить горить суха трава та чагарники.

На  місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Дві з половиною години знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати  пожежу сухої трави, чагарників та сміття на загальній площі 2 Га.

На щастя, в усіх 4 пожежах обійшлося, без людських жертв та матерільних збитків.   

Загалом, у червні 2019 року на території Роздільнянського району сталося 5 пожеж сухостою у природних екосистемах на загальній площі 10 Га.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ, 

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області