25.07.2019

У Роздільнянському районі три рази горіла суха трава, чагарники та стерня на полі

Протягом, 22-23 липня 2019 року через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб на території Роздільнянського району спалахнуло 3 пожежі сухої трави, чагарників та стерні на полі на загальній площі 5,5 Га. По одному загоранню сухої рослинності виникло на територіях: Єгорівської сільської ради (3 Га), Кам’янської сільської ради (2 Га) та Лиманської селищної ради (0,5 Га).

Так, 22 липня 2019 року о 12:43 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у смт. Лиманське на присадибній ділянці горить суха трава.


На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. 50 хвилин знадобилося пожежним, щоб ліквідували пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 0,5 Га.

23 липня 2019 року о 11:44 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що у с. Мале, дачний масив «Авіатор» на відкритій території горить суха трава. Територія належить Єгорівській сільській раді.

 На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 5 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. За півтора години роздільнянські пожежні ліквідували пожежу сухої трави на площі 3 Га. Вогонь знищив надвірну споруду на площі 24 м².

І цього ж дня, о 22:32 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами м. Роздільна горить стерня на полі. Територія належить Кам’янській сільській раді.


40 хвилин знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідували пожежу стерні на полі  на площі 2 Га.

На щастя, в усіх трьох пожежах обійшлося, без людських жертв.  

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!