20.06.2019

У Роздільнянському районі співробітники ДСНС України вживають профілактичних заходів щодо збереження врожаю від вогню

У Роздільнянському районі розпочалася жнивна компанія. З метою запобігання виникнення пожеж під час збирання, зберігання та переробки врожаю, надання практичної допомоги в організації протипожежного захисту - співробітники  Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області здійснюють рейдові перевірки полів сільгосппідприємств, агрофірм, фермерських господарств та інших.

Так,  18 червня 2019 року співробітники ДСНС України обстежили поля, які знаходяться на території Новоукраїнської сільської ради та нагадали працівникам агропромислового комплексу правила пожежної безпеки під час жнивної компанії.


Зокрема, рятувальники розповіли аграріям з яких причин найчастіше виникають пожежі під час збирання, зберігання та переробки врожаю: необрежне поводження з вогнем, несправність сільськогосподарської техніки або відсутність на ній спеціального захисного обладнання та інше.  

 Співробітники ДСНС України акцентували увагу хліборобів, на користуванні  первинними засобами пожежогасіння – розповіли, про їх призначення і правила користування та як з допомогою вогнегасників ліквідувати пожежу на раній стадії її виявлення.

Також, рятувальники провели з механізаторами  протипожений інструктаж та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки під проведення жнив.  

 «Період дозрівання та збирання зернових культур - це найбільш пожежонебезпечний період. Необережно кинутий у полі недопалок, сірник, розведений відпочиваючими поблизу хлібних ланів та залишений вогонь, дитячі пустощі з вогнем, іскри, що вилітають з вихлопних труб двигунів несправних комбайнів, тракторів та автомобілів можуть стати причиною виникнення пожежі. Дозріла на полях хлібна маса,  солома, стерня є дуже сухою і легко займистою, особливо в умовах сухої, спекотної погоди та вітру. І невеличке джерело відкритого вогню може викликати велику пожежу і тоді результати багатомісячної, тяжкої, копіткої, напруженої праці багатьох людей пропадають миттєво, завдаючи при цьому величезних матеріальних збитків. Тому, кожному громадянину, кожному мешканцю району, кожному відпочиваючому - необхідно пам’ятати, що найменша необережність та легковажність можуть призвести до пожежі», - зазначив начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, підполковник служби цивільного захисту Сергій Кузьменко.

                                                  

                                                   Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                              ГУ ДСНС України в Одеській області