19.06.2019

У Роздільнянському районі 4 рази горіла суха трава, чагарники та сміття

За прогнозами Українського Гідрометцентру, на території Одеської області і надалі переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Імовірність виникнення пожеж у природних екосистемах Роздільнянського району, надзвичайно висока.  Але, не так страшна літня спека, як зухвалі та навмисні дії паліїв, які щодня безжалісно спалюють суху траву, чагарники та сміття, завдаючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

Протягом, 13-17 червня 2019 року через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб на території Роздільнянського району спалахнуло 4 пожежі сухостою на загальній площі 4,5 Га. По дві пожежі виникло на територіях: Роздільнянської міської ради (3,5 Га) та Єгорівської сільської ради (1 Га).

Так, 13 червня 2019 року о 17:10 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами м. Роздільна  на відкритій території горить суха трава, чагарники та сміття. 

Через 5 хвилин на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Годину знадобилося пожежним, щоб ліквідували пожежу сухої трави, чагарників та сміття на загальній площі 2,5 Га.

І цього ж дня, о 20:02 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що за с. Єлизаветівка, дачний масив «Мрія» на відкритій території горить суха трава. Територія належить Єгорівській сільській раді.

 На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. Горіла суха трава на площі 400 м². Загорання ліквідовано місцевим населенням ще до прибуття на місце виклику пожежно-рятувального підрозділу ДСНС.

16 червня 2019 року о 17:29 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами м. Роздільна  на відкритій території горить суха трава та чагарники. 

Через 6 хвилин на місце виклику прибув черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Півгодини знадобилося пожежним, щоб ліквідували пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 1 Га.

17 червня 2019 року о 14:34 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що на автотрасі Київ-Одеса за Хаджибейським лиманом горить суха трава на узбіччі. Територія належить Єгорівській сільській раді.

Горіла суха трава та чагарники на загальній площі 1 Га. Через 40 хвилин пожежу було приборкано та врятовано від вогню поле з ріпаком, площею 80 Га, яке було прооране мінералізованими смугами. У ліквідації пожежі були задіяні: два пожежно-рятувальних відділення ДЧСПТ-7 та ДПРЧ-8 6-го ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області. Директор ТОВ «Рідна природа» - Володимир Чернега надав допомогу у ліквідації цієї пожежі та залучив для гасіння вогню 8 працівників підприємства.     

На щастя, в усіх 4 пожежах обійшлося, без людських жертв та матерільних збитків.   

Загалом, у червні 2019 року на території Роздільнянського району сталося 9 пожеж сухостою у природних екосистемах на загальній площі 14,5 Га.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ, 

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області