24.10.2019

У м. Роздільна рятувальники разом із соціальними працівниками нагадали людям похилого віку - правила пожежної безпеки у побуті

За повідомленням Укргідрометцентру з наступного тижня в Україні очікується пониження температури. Щоб обігріти свої квартири та будинки люди додатково вмикатимуть газові плити, електробігрівачі, палитимуть дровами та вугіллям у пічках та інше.  Тож, ймовірність виникнення пожеж у побуті у цей час різко виросла.

З початку 2019 року на території Роздільнянського району у житловому секторі сталося 7 пожеж. Вогонь та дим забрав життя двох людей.  Найбільш поширеними причинами загорань у побуті є: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електропобутових приладів, коротке замкнення електромережі та інші.


Тож, роздільнянські рятувальники розпочали активно проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед найбільш незахищених категорій населення. Так, 23 жовтня 2019 року у м. Роздільна співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області разом з соціальними працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роздільнянської райдержадміністрації відвідали будинки  літніх людей, що мешкають у районному центрі.  Мета заходу - запобігти пожежам, отруєнням чадним газом та іншим надзвичайним подіям, нагадати бабусям та дідусям правила пожежної безпеки у побуті, а також роз’яснити правила експлуатації при користувані газовими та електричними приладами.

Під час подвірного обходу співробітники ДСНС України разом з соціальними працівниками районного територіального центру відвідали житлові будинки людей похилого віку, що мешкають на вулицях –  Московській та Г. Кірпи. Соціальні працівники добре знають усі проблеми своїх підопічних, які знаходяться у них на надомному обслуговуванні. Тож, пенсіонери, що мешкають на цих вулицях були здивовані несподіваному візиту соціальних працівників разом зі співробітниками ДСНС України.

Майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал розповів літнім людям про пожежі, що сталися у жовтні місяці поточного року у житловому секторі Роздільнянського району. Зокрема, з яких причин виникли ці пожежі у побуті під час опалювального сезону і що потрібно робити, аби не сталося загорань та інших надвичайних подій в їх оселях. Велику увагу співробітник ДСНС України приділив роз'ясненню пенсіонерам, як правильно у побуті користуватися газовими приладами та пічним опаленням.


Адже, не всі люди похилого віку мають можливість обігрівати свої домівки газовими котлами, деяким стареньким людям доводиться зігріватися пічками. Тож, співробітник ДСНС України застеріг пенсіонерів, що у жодному разі, не можна сушити над пічкою чи газовою плитою речі, залишати газові та електропобутові прилади, без нагляду. А перед сном або виходом на вулицю потрібно обов'язково перевірити, чи вимкнені усі побутові прилади, окрім холодильника. 

У свою чергу, деякі літні люди продемонстрували учасникам рейду, як вони знають та дотримуються правил пожежної безпеки у побуті. Приміром, деякі пенсіонери розповіли та показали на практиці учасникам рейду, як вони користуються у побуті газовими приладами.

Під час спілкування з рятувальниками та соціальними працівниками літні люди розповідали, що правила пожежної безпеки вони добре знають ще з дитинства і намагаються їх дотримуватися. Однак, вік бере своє і вони інколи забувають своєчасно вимкнути газову плиту з їжею, телевізор або світло.   

Фахівці ДСНС разом з соціальними працівниками провели з усіма літніми людьми протипожежний інструктаж та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки у побуті. А роздані рятувальниками листівки будуть постійно нагадувати літнім людям ці правила.

Керівництво Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області вважає, що такі спільні профілактичні заходи сприяють запобіганню пожеж та НП у побуті серед людей похилого віку.

«Люди похилого віку заслуговують на велику шану та повагу. Роздільнянські рятувальники намагаються постійно оберігати їх від пожеж та небезпечних подій, дбати про безпеку життя та здоров’я пенсіонерів. Літнім людям потрібно постійно нагадувати правила пожежної безпеки у побуті, щоб вони не забули вимкнути побутові газові та електричні прилади, світло або воду. Адже, вік бере своє, інколи про ці важливі правила старенькі забувають, а від цього залежить життя та здоров’я бабусь та дідусів. Тому, такі спільні профілактичні рейди лише сприятимуть запобіганню нещасних випадків серед літніх людей», - зазначив Сергій Кузьменко, начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області. 

 Роздільнянські рятувальники сподіваються, що найкращим результатом таких спільних профілактичних заходів буде зменшення кількості пожеж та надзвичайних подій у житловому секторі.     

                                                  

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                             ГУ ДСНС України в Одеській області