11.01.2020

У м. Роздільна рятувальники нагадали пересічним громадянам правила - пожежної безпеки у побуті та застерегли їх від пожеж

З початку Нового 2020 року на території Роздільнянського району у житловому секторі виникли дві пожежі, внаслідок яких загинуло двоє осіб.

 Як показує минулорічний досвід, щоб зігріти свої оселі додатково вмикають: газові плити і котли, електрообігрівачі, калорифери, розпалюють пічки та каміни.      

Найбільш поширеними причинами загорань у побуті в зимовий період є: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електропобутових приладів, коротке замкнення електромережі та інші.


10 січня 2020 року у м. Роздільна співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ  ДСНС України в Одеській області провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців районного центру різної вікової категорії: молодь, люди середнього віку, пенсіонери та діти.

Під час профілактичного рейду рятувальники провели профілактичні бесіди з мешканцями м. Роздільна під час яких нагадали правила пожежної безпеки у побуті, роз’яснили їм правила експлуатації при користуванні газовими і електропобутовими приладами та пічним опаленням.

Зокрема, фахівці ДСНС нагадали громадянам - правила пожежної безпеки у побуті, розповіли про пожежі, що виникли у січні Нового 2020 року у житловому секторі на території Роздільнянського району, з яких причин найчастіше виникають пожежі у побуті зимового пожежонебезпечного періоду та акцентували увагу на тому, що потрібно робити, аби не сталося загорань та інших надзвичайних подій в їх домівках. Особливо, рятувальники застерегли дітей і закликали дорослих, щоб вони у жодному разі, не залишали дітей, без нагляду.  


Наостанок, рятувальники застерегли пересічних громадян від пожеж і надзвичайних подій та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки у побуті. Чи дослухаються мешканці порад та застережень пожежних на протипожежну безпеку залежить від їх сумління. 

Тож, фахівці ДСНС сподіваються, що найкращим результатом таких профілактичних заходів буде зменшення кількості пожеж та надзвичайних подій у житловому секторі.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, Сергій Кузьменко, закликає мешканців Роздільнянського району  - суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті під час опалювального періоду:

Шановні громадяни!

Пильно слідкуйте за роботою: газових та електро побутових приладів, пічним опаленням, не перевантажувати електромережу та не паліть у ліжку. Шановні батьки!

У жодному разі, не залишайте своїх дітей без нагляду, ховайте подалі від них сірники, запальнички, отруйні та легкозаймисті речовини та постійно роз’яснюйте їм правила безпеки життєдіяльності. Пожежу набагато ефективніше попередити, ніж ліквідовувати її наслідки. А у разі виникнення пожежі негайно телефонувати за телефоном - «101». 

 

                                                   Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                             ГУ ДСНС України в Одеській області