28.11.2019

У м. Роздільна рятувальники нагадали громадянам правила - пожежної безпеки у побуті та застерегли від пожеж

У листопаді 2019 року на території Роздільнянського району виникло 13 пожеж, з яких 7 загорань сталося у житловому секторі. Найбільш поширеними причинами загорань в осінньо-зимовий період є: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електропобутових приладів, коротке замкнення електромережі та інші.

Температура повітря в Україні та Одеській області понизилася, тож ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж, отруєнь чадним газом значно зросла. Адже, як показує багаторічний досвід, щоб зігріти свої оселі додатково вмикають: газові плити і котли, електрообігрівачі, калорифери, розпалюють пічки та каміни.      

27 листопада 2019 року у м. Роздільна співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ  ДСНС України в Одеській області провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців районного центру різної вікової категорії.


Під час профілактичного рейду рятувальники провели профілактичні бесіди з мешканцями м. Роздільна під час яких нагадали правила пожежної безпеки у побуті, роз’яснили їм правила експлуатації при користуванні газовими і електропобутовими приладами та пічним опаленням.

Зокрема, фахівці ДСНС нагадали громадянам - правила пожежної безпеки у побуті, розповіли про пожежі, що виникли у листопаді 2019 році у житловому секторі на території Роздільнянського району, з яких причин найчастіше виникають пожежі у побуті під час осінньо-зимового періоду та акцентували увагу на тому, що потрібно робити, аби не сталося загорань та інших надзвичайних подій в їх домівках. Особливо, співробітники ДСНС України застерегли і закликали дорослих, щоб вони у жодному разі,  не залишали дітей без нагляду.  

Наостанок, рятувальники застерегли пересічних громадян від пожеж, провели з ними протипожежний інструктаж та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки у побуті.

Тож, фахівці ДСНС сподіваються, що найкращим результатом таких профілактичних заходів буде зменшення кількості пожеж та надзвичайних подій у житловому секторі.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, Сергій Кузьменко, закликає мешканців Роздільнянського району  - суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті під час опалювального періоду:

Шановні громадяни!

Пильно слідкуйте за роботою: газових та електро побутових приладів, пічним опаленням, не перевантажувати електромережу та не паліть у ліжку.

Шановні батьки!

У жодному разі, не залишайте своїх дітей без нагляду, ховайте подалі від них сірники, запальнички, отруйні та легкозаймисті речовини та постійно роз’яснюйте їм правила безпеки життєдіяльності. Пожежу набагато ефективніше попередити, ніж ліквідовувати її наслідки. А у разі виникнення пожежі негайно телефонувати за телефоном - «101». 

Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                             ГУ ДСНС України в Одеській області