12.02.2020

Рятувальники розповіли працівникам відділу лабораторних досліджень - правила пожежної безпеки та дії під час виникнення пожеж

11 лютого 2020 року в м. Роздільна у приміщенні Роздільнянського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Одеський обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров’я, що на вулиці Європейська, 5 співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели для 17 працівників цього закладу профілактичне заняття на тему: «Правила пожежної безпеки у закладах охорони здоров’я. Дії рекомендації та здійснення заходів щодо безпечної та швидкої евакуації на об’єктах з масовим перебуванням людей під час виникнення пожеж».

Майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал розповів працівникам міжрайонного відділу лабораторних досліджень, з яких причин найчастіше виникають загорання на об’єктах охорони здоров’я, довів їм інформацію про пожежі, що сталися у медичних установах Одеської області у 2019 році, а також ознайомив їх з ситуацією з пожежами, що сталися у зимовий період 2020 року на території Роздільнянського району.


Також, фахівець ДСНС розлого розповів працівникам відділу лабораторних досліджень алгоритм дій під час виникнення пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей. Зокрема, як правильно діяти при виникненні пожежі, як по телефону - «101» викликати рятувальників ДСНС України, як з допомогою первинних засобів пожежогасіння можна ліквідувати загорання електропобутових приладів та інше. Велику увагу співробітник ДСНС України приділив рекомендаціям щодо забезпечення безпечної евакуації та здійсненні заходів евакуації у закладах охорони здоров’я, основним вимогам керівних документів при здійсненні заходів щодо евакуації, а також рекомендаціям щодо розроблення планів евакуації, основним вимогам до утримання шляхів евакуації, діям персоналу у разі виявлення пожежі, на розробці і дотримані відповідних інструкцій про дії працівників відділу лабораторних досліджень при евакуації у разі виникнення пожежі та інше.


Працівники відділу лабораторних досліджень брали активну участь у діалозі з рятувальником і задали йому чимало цікавих запитань на які отримали аргументовані відповіді. Великий інтерес у працівників відділу лабораторних досліджень викликала розповідь рятувальника про вогнегасники. Зокрема, періодичність їх обслуговування, як правильно ними користуватися та як з їх допомогою швидко ліквідувати загорання на ранній стадії його виявлення.  

Наприкінці заходу, фахівець ДСНС провів учбову евакуацію працівників вищезгаданого закладу охорони здоров’я. За півтори хвилини працівники та адміністративно-технічний персонал евакуювалися по двом евакуаційним виходам на вулицю. Рятувальник вказав працівникам відділу лабораторних досліджень на недоліки допущені під час евакуації та показав їм, як на практиці користуватися вогнегасником. 

                                                             

                                                              Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                              ГУ ДСНС України в Одеській області