02.03.2020

Пройшов літературний конкурс на протипожежну та техногенну тематику

26 лютого 2020 року у Роздільнянській загальноосвітній школі (ЗОШ) І-ІІІ ступенів №2, що на вул. Щаслива, 54 цікаво пройшов літературний конкурс на протипожежну та техногенну тематику під гаслом: «Вогонь - друг, вогонь - ворог!». У конкурсі, який проходив у шкільній бібліотеці взяли участь 30 школярів: 5 «А», 6 «В», 7 «В», 7 «Г» та 8 «Б» класів.     

Захід проводився з метою заходу формування в учнів громадського світогляду і громадської позиції у забезпеченні пожежної та техногенної безпеки у державі, виховання культури безпеки життєдіяльності молоді.


Літературний конкурс на протипожежну та техногенну тематику для учнів організувала та провела бібліотекар Роздільнянської ЗОШ №2 Віра Войнікова. На захід завітали співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

Фахівець ДСНС розповів учням середніх класів основні правила пожежної безпеки. Зокрема, з яких причин найчастіше виникають пожежі у побуті у зимовий опалювальний період, а також роз’яснив учням, як правильно діяти у разі виникнення пожежі, інших екстрених ситуаціях та за яким номером викликати пожежно-рятувальну службу - «101».  


Особливо, рятувальник застеріг увагу дітей на тому, до яких сумних наслідків можуть призвести пустощі дітлахів з вогнем, легковажне ставлення до неправильної експлуатації електропобутових та газових приладів та наскільки важливо дотримуватися правил пожежної безпеки.

Далі учні 5, 6, 7 та 8 класів  Роздільнянської ЗОШ №2 креативно продемонстрували присутнім свої знання протипожежну та техногенну тематику: читали твори, декламували вірші та розіграли цікаві сценки.  

Учні 8 «Б» класу зачитали твори про безпеку життя та здоров'я дітей. Учні 7 «В» класу розповіли міф про повелительку та володарку вогню – «Саламандру». Учні 7 «Г» класу повідомили про те, як люди у давні часи гасили пожежі та зачитали прислів’я та приказки про вогонь. Учні 6 «В» класу показали сценку про сірники та цигарки, а учні 5 «А» класу нагадали усім про правила безпеки поводження з вогнем, побажали дорослим та малим жити без пожеж і бід, щоб вогонь залишався лише другом для всіх.  

Було видно, що усі діти ретельно готовилися до цього конкурсу і дуже старалися добре виступити перед присутніми.  Тож, високу оцінку від журі отримали усі виступи учасників літературного конкурсу.  

 

                                                                                                 Сергій ШМОРГАЛ,

  Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                            ГУ ДСНС України в Одеській області