24.01.2020

Профілактичні бесіди з громадянами та застерегли їх від пожеж

У січні 2020 року на території Роздільнянського району у житловому секторі виникли п’ять пожеж, внаслідок яких загинуло двоє осіб.

Найбільш поширеними причинами загорань у житловому секторі в зимовий період є: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електропобутових приладів, коротке замкнення електромережі та інші.

22 січня 2020 року у м. Роздільна співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ  ДСНС України в Одеській області та Роздільнянського відділу поліції ГУ НП в Одеській області провели у житловому секторі інформаційно-роз’яснювальну роботу серед 15 мешканців районного центру різної вікової категорії: пенсіонери, люди середнього віку, молодь та діти.


Під час профілактичного рейду рятувальники разом з працівниками поліції провели профілактичні бесіди з мешканцями м. Роздільна під час яких нагадали правила пожежної безпеки у побуті, роз’яснили громадянам правила експлуатації при користуванні пічним опаленням, газовими та електропобутовими приладами.

Зокрема, фахівці ДСНС та працівники поліції нагадали громадянам - правила пожежної безпеки у побуті, розповіли про пожежі, що виникли у січні 2020 року у житловому секторі на території Роздільнянського району. Також, вони розповіли людям з яких причин найчастіше виникають пожежі у побуті під час зимового пожежонебезпечного періоду та акцентували увагу на тому, що потрібно робити, аби не сталося загорань та надзвичайних подій в їх домівках. Особливо, рятувальники застерегли дітей від пустощів з вогнем та закликали дорослих, щоб вони у жодному разі, не залишали дітей, без нагляду.  


Наостанок, рятувальники та працівники поліції закликали громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки у побуті. Тож, фахівці ДСНС та працівники поліції сподіваються, що мешканці районного центру будуть сумлінно дослухатися їх порад та застережень, щоб убезпечити свої оселі від виникнення пожеж.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, Сергій Кузьменко, закликає мешканців Роздільнянського району  - суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті під час опалювального періоду:


Шановні громадяни!

Пильно слідкуйте за роботою: газових та електро побутових приладів, пічним опаленням, не перевантажувати електромережу та не паліть у ліжку. Шановні батьки!

У жодному разі, не залишайте своїх дітей без нагляду, ховайте подалі від них сірники, запальнички, отруйні та легкозаймисті речовини та постійно роз’яснюйте їм правила безпеки життєдіяльності. Пожежу набагато ефективніше попередити, ніж ліквідовувати її наслідки. А у разі виникнення пожежі негайно телефонувати за телефоном - «101». 

 

                                                   Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                             ГУ ДСНС України в Одеській області