18.12.2019

На ст. Роздільна-1 стався витік бензолу з цистерни

17 грудня 2019 року о 17:00 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що на ст. Роздільна-1 в одній з цистерн составу з цистерни витікає невідома рідина.

Для забезпечення пожежної та техногенної безпеки на ст. Роздільна на місце виклику було негайно направлено два пожежно-рятувальних відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна. При огляді на колії №8 ст. Роздільна-1 у третьому спецконтейнері з боку станції Єреміївка (вантаж – бензол) виявлено течію вантажу з зливного пристрою контейнера, інтенсивністю приблизно 100-150 крапель на хвилину. Спецконтейнер №8 LCTU3000827 P, вагою – 25 тон, V-140 л. належить ТОВ «Карпатнафтохім».


 В спецконтейнері перевозився бензол. Для довідки - бензол (С6 Н6), без кольору, летучий, з солодким запахом, горючий рідкий вуглевод, продукт очистки нафти. Слугує сировиною для виробництва багатьох органічних хімікатів і пластмас, лік та красителів. Впливає на організм людини канцерогенною дією, тому з ним потрібно поводитися, дуже обережно.   

Станція завантаження Рожнятів Львівської області, станція призначення – Чорноморськ Паромна- експорт (Рибний порт). В 20:15 до місця події прибули представники ТОВ «Карпатнафтохім». О 21:03 витік бензолу усунено, а о 21:29 вагони з бензолом відтягнуто на безпечну відстань. В 00:20 18 грудня 2019 року представниками  ТОВ «Карпатнафтохім» вилучено залишки бензолу та перевезено для подальшої утилізації.

Загиблих та постраждалих – немає. Загрози навколишньому середовищу – немає. 

 

                                                   Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                             ГУ ДСНС України в Одеській області