13.12.2019

Халатність вбиває – роздільнянські рятувальники розпочали перевірки освітніх закладів району та виявили кричущі порушення вимог протипожежної безпеки

На виконання доручення Прем’єр-Міністра №44205/1/1-19 від 11.12.2019 року та доручення ДСНС України №02-17767/261 від  11.12.2019 року «Про позапланові перевірки» у зв’язку з ситуацією, яка склалася внаслідок пожежі в Державному вищому навчальному закладі «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» - 12 грудня 2019 року співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області розпочали  позапланові перевірки щодо дотримання вимог протипожежної безпеки об’єктів соціально-гуманітарної сфери.

Так, під час перевірок Буцинівського та Новоукраїнського НВК, Виноградарської, Єгорівської, Болгарської, Бурдівської, Єреміївської  загальноосвітніх шкіл фахівцями ДСНС було виявлено чимало порушень вимог та правил пожежної безпеки, що створює загрози - виникнення пожеж, життю і здоров’ю дітей, а також перешкоджає гасінню вогню.

Найбільш вразила рятувальників халатність керівництва Виноградівської ЗОШ I-III ступенів, де запасні евакуаційні виходи  були заблоковані монтажною піною, що  унеможливлює вільну евакуацію дітей та створює загрозу їхньому життю та здоров’ю.


Не забезпечена безпечна евакуація дітей також у Буцинівському НВК, Єреміївській, Бурдівській та Новоукраїнській ЗОШ. Не забезпечені зовнішнім протипожежним водопостачанням від пожежних водойм та гідрантів будівлі усіх вищезгаданих закладів. Також, у Буцинівському НВК, не зважаючи, на заборону у одному з приміщень користувалися  електрочайником.

За результатами перевірок керівникам вищезгаданих освітніх закладів будуть вручені акти перевірок та  приписи на усунення порушень пожежної безпеки, відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

 

                                                    Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                             ГУ ДСНС України в Одеській області