26.02.2020

Багатодітним родинам розповіли - правила пожежної безпеки у побуті

З початку 2020 року на території Роздільнянського району в житловому секторі виникло сім пожеж, внаслідок яких загинуло двоє людей. Найбільш поширеними причинами загорань у побуті є: необрежне поводження з вогнем, коротке замкнення електромережі, порушення правил пожежної безпеки при користуванні - електропобутовими приладами та пічним опаленням.

З метою запобігання пожеж у житловому секторі, попередження випадків загибелі і травмування людей на них, роздільнянські рятувальники разом з органами місцевого самоврядування проводять профілактичні заходи у сільській місцевості Роздільнянського району.


Так, нещодавно у селі Буцинівка співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області разом з представниками Буцинівської сільської ради провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед багатодітних родин під час, якої ознайомили громадян з правилами пожежної безпеки у побуті. Загалом, профілактичним рейдом було охоплено понад 20 людей різної вікової категорії, переважна більшість з яких були діти.  

Зокрема, під час профілактичних бесід з мешканцями села фахівець ДСНС розповів громадянам - про пожежі, що сталися в 2020 році у житловому секторі Роздільнянського району, роз’яснив з яких причин найчастіше виникають загорання у побуті у зимовий опалювальний період, застеріг та дав корисні поради громадянам, як убезпечити свою домівки від пожеж, як правильно та безпечно користуватися пічним опаленням, газовими і електро побутовими приладами, як недопустити перевентаження та короткого замкнення електромережі.  

Велику увагу рятувальник приділив запобіганню нещасних випадків серед дітей. Зокрема, фахівець ДСНС розповів дітям - основні правила пожежної безпеки та закликав батьків та дорослих, щоб вони у жодному разі, не залишали малечу, без нагляду та постійно навчали своїх дітей правилам безпеки життєдіяльності. Адже, деякі батьки щодня працюють на роботах, а за їх дітьми доглядають бабусі та дідусі, які в силу свого похилого віку та стану здоров’я, не завжди пильно слідкують за діями своїх онуків.

Наостанок, фахівець ДСНС роздав людям листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки у побуті. Чи дослухаються мешканці села порад та застережень пожежних на протипожежну безпеку залежить від їх сумління.

Тож, рятувальники сподіваються, що найкращим результатом таких профілактичних заходів буде зменшення кількості пожеж та надзвичайних подій у житловому секторі.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, підполковник служби цивільного захисту – Сергій Кузьменко, вкотре закликає мешканців Роздільнянського району, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті!

Шановні громадяни!

Не паліть у ліжку, не перевантажуйте електромережу, пильно слідкуйте за роботою та справністю - пічного опалення, електропобутових та газових приладів. У жодному разі, не залишайте дітей, без нагляду батьків та дорослих. Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                  

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                             ГУ ДСНС України в Одеській області