13.02.2019

Відбувся семінар з питання дотримання законодавства про працю, декларування громаднами та самозайнятими особами доходів, отриманих у 2018 році та інші актуальні питання

      В Роздільнянській ДПІ Южненського управління Головного управління  ДФС в Одеській області 12 лютого 2019 року відбувся семінар за участі фахівців Южненського управління Головного управління ДФС в Одеській області, Роздільнянської районної філії Одеського обласного центру зайнятості, Роздільнянського об’єднаного управління пенсійного фонду України Одеської області, Роздільнянської районної адміністрації, Роздільнянського держгеокадастру Головного управління в Одеській області, Головного управління Дерзпраці в Одеській області з юридичними та фізичними особами, який очолювала заступник начальника Роздільнянської ДПІ Южненського управління ГУ ДФС в Одеській області Наталія Козовякіна.


     Під час семінару було обговорено наступні питання:

     1.  «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році. Зміни в податковому законодавстві. Актуальні питання.» – розповідала заступник начальника Роздільнянської ДПІ Южненського управління ГУ ДФС в Одеській області Наталія Козовякіна.

      2.  «Застосування загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель, ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів» - роз’яснення щодо даного питання давали головний державний інспектор-ревізор сектору податків і зборів з юридичних осіб Южненського управління ГУ ДФС в Одеській області Тетяна Крикун та заступник начальника відділу у Роздільнянському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Олена Самсонова О.

3. «Нові коди бюджетної класифікації.» - доповідала старший державний інспектор відділу моніторингу та обліково-звітних систем Южненського управління ГУ ДФС в Одеській області Тетяна Новосьолова.

 

     4. «Дотримання законодавства про працю.» - слухали головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці в Одеській області Антоніна Автутову.

     5. «Про наслідки заборгованості по єдиному соціальному внеску. Про додержання законодавства щодо нарахування працівникам заробітної плати не нижче законодавчо встановленого мінімуму з 01 січня 2019 року – 4173 грн. Щодо соціальних переваг отримання легальних доходів.» - повідомляв  щодо даних питань, про ситуацію в Роздільнянському районі заступник головного бухгалтера Роздільнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області Микола Сиротюк

     6. «Легалізація робочих місць.» - на дану тему багато корисної інформації донесла до учасників заходу начальник Роздільнянської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Олена Кукішева.


     Також нагадав про «деклараційну кампанію 2019» начальник управління розвитку та інвестицій райдержадміністрації Ігор Романенко, який ще  наголосив на тому, що всі паї мають оброблятися лише на договірних умовах та додав, що декларувати свої доходи — це конституційний обов’язок громадян. І на завершення ще раз закликав присутніх фізичних та юридичних осіб бути порядними громадянами нашої Держави та вчасно подати  декларації про майновий стан і доходи. Додав, що кожен громадянин несе відповідальність за несвоєчасну сплату податку (збору) відповідно до п. 126.1 ст. 126 Кодексу, у разі якщо платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, визначених Кодексом (суму податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену в поданій декларації за 2018 рік, — до 01.08.2019), такий платник податку притягується до відповідальності у вигляді штрафу.