22.01.2016

Збереження сім’ї

   До Роздільнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло повідомлення з  центральної  районної лікарні про  вагітну Ольгу, яка на думку персоналу, перебувала у складних життєвих обставинах та потребувала сторонньої допомоги.

   Після індивідуальної бесіди та інспектування родини цієї жінки фахівець із соціальної роботи з’ясувала, що вона стояла перед вибором: відмовитися від новонародженої дитини чи виховувати її самотужки без чоловіка ( вона незаміжня) та підтримки родини. У молодої жінки немає роботи, вона не завершила навчання у ПТУ, тож документа про освіту не має. Проживає у непристосованому для перебування з дитиною помешканні з матер’ю. Має з нею складні, напружені стосунки. Батько помер кілька років тому. Біологічний батько майбутньої дитини перебуває на тимчасових заробітках, стосунків із жінкою не підтримує.

   Рішенням дорадчого органу жінку внесено в банк даних сімей району, які перебувають в складних життєвих обставинах та взято під соціальний супровід.

   При плануванні заходів соціального супроводу, в першу чергу, зверталася увага на відновлення сімейних зв’язків, формування навичок самостійного проживання, самообслуговування та догляду за немовлям.

   Окрім того, ще одним аспектом роботи соціального працівника був супровід клієнтки в установи соціального захисту для формування в неї впевненості у власних силах та в позитивному вирішенні актуальних питань.

   У ході супроводу фахівець із соціальної роботи проводила неодноразові бесіди та зустрічі з бабусею жінки, яка погодилася забрати онуку з дитиною з пологового відділення центральної районної лікарні на тимчасове проживання до свого будинку.

  Сприяли оформленню свідоцтва про народження малюка, налагодили контакти з тіткою біологічного батька, що дало можливість вивчити його ставлення до дитини та за його допомогою придбали речі першої необхідності для догляду за немовлям.

   Фахівець із соціальної роботи допомогла Ользі в зборі пакету документів для оформлення всіх можливих соціальних допомог і виплат, з’ясувала про можливість закінчення жінкою навчального закладу.

   Соціальних працівник, який здійснює соціальний супровід, систематично проводить індивідуальні бесіди із Ольгою щодо догляду та виховання дитини.

   За отримані Ольгою кошти. При підтримці дідуся та бабусі у будинку жінки зроблено ремонт, облаштовано житлові кімнати та кухню. Ольга переїхала жити у власний будинок.

   Даний результат став можливим завдяки співпраці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спеціалістами пологового відділення та управління праці та соціального захисту населення.