13.09.2016

Щоб всі негаразди в сім’ї залишились позаду. З досвіду роботи фахівців із соціальної роботи

Допомога людям, що потрапили у складні життєві обставини – одне з завдань Роздільнянського районного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, адже,  саме на мережу таких центрів покладено відповідальність за реалізацію державної політики в частині соціальної підтримки сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Надзвичайно важливо у скрутному становищі не залишити сім’ю напризволяще, а подати їй руку допомоги.
       Соціальний супровід сімей, що потрапили у складні життєві обставини, та діяльність фахівців із соціальної роботи вже довели свою ефективність. Фахівці  Роздільнянського районного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді оперативно реагують на заклики про допомогу. Нещодавно за одним з таких звернень, ними було здійснено соціальне інспектування за місцем проживання, під час якого виявлено такі факти: жінка – одинока мати, яка виховує 8-річного сина, проживає разом з мамою,  не працює.
Детально вивчивши ситуацію, зібравши додаткову інформацію, фахівці звернулися до Центру зайнятості. За направленням фахівців, жінка стала на облік з працевлаштування, її запропонували  курси підвищення кваліфікації. Після закінчення навчання вона успішно пройшла співбесіду та отримала роботу. Хлопчика влаштували до групи подовженого дня за місцем навчання.

   Фахівцями Роздільнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  в ході перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини було виявленно  родину, яка мешкає в м.Роздільна. В ході перевірки було  з’ясовано, що родина являється багатодітною: чоловік, дружина та семеро неповнолітніх дітей.

  Мати Наталя  на даний час на працює бо знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, батько офіційно не працевлаштован, але підробляє по найму.

   Фахівцями  РЦСССДМ було складено  акт оцінки та потреб дитини та її сім’ї. За висновками акта стало відомо, що мати  та троє дітей мають певні проблеми із здоров’ям та потребують допомоги в організації медичного обстеження та лікуванні,  на яке у родині не вистачає коштів. Родина знаходилась в складних життєвих обставинах  тому потребувала взяття під соціальний супровід з метою: допомоги у оформленні допомоги як малозабезпеченна родина.                                                                   

    Питання про надання  допомоги  малозабезпеченій родині було винесно на комісію  шляхом винятку, яка вирішила надати допомогу сім’ї для подолання складних життєвих обставин.

   Результатом роботи з сім’єю стало: кошти були витрачені  родиною за призначенням, дітям було організоване медичне обстеження у Одеській дитячій лікарні, мати пройшла курс лікування. Були закуплені будівельні матеріали для збільшення площі житла та розпочато будівництво нової дитячої кімнати, тому що приміщення в якому мешкає родина невелике (дві маленькі кімнати).

   На даний момент з родиною ведеться робота за картою обліку та надаються послуги. Мати систематично відвідує РЦСССДМ з метою отримання корисних та цінних порад по догляду та вихованням дітей, рекомендацій щодо індивідуального підходу виховання дітей.        

   Фахівці з соціальної роботи і надалі підтримують зв’язки з родинами, сподіваючись на те, що всі негаразди в сім’ї  залишаться  позаду.
Часто втручання соціального працівника викликає опір у членів сім'ї, бо будь-яка людина підсвідомо боїться змін, але фахівці із соціальної роботи пам’ятають, що головне у їх роботі – не бути байдужими, вміти слухати, не боятися опору з боку сім'ї, яка потрапила у складні життєві обставини, встановлювати контакт у режимі довіри, до останнього намагатися перевести мінус в плюс.