09.02.2016

Станьте патронатними вихователями!

Наприкінці січня в Обласній державній адміністрації було проведено семінар на тему: «Введення сімейного патронату над дітьми в Україні, як альтернатива розміщення дітей, які потребують захисту в притулки, центри соціально-психологічної реабілітації та інтернатні заклади». Проведення заходу організувала служба у справах дітей разом з Міжнародною благочинною організацією «Партнерство». На семінарі були присутні начальники служб у справах дітей районних державних адміністрацій та директори центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.


 Метою семінара стала презентація досвіду введення сімейного патронату в Україні 2009-2015 роках, як моделі альтернативного догляду за дітьми, які потребують захисту.

«Наша мета - щоб діти не знали, що таке притулок та відразу були влаштовані у сім’ї. Необхідно розвивати сімейний патронат так, щоб в Україні закрились дитячі приюти та інтернати»

Сімейний патронат –це інноваційна соціальна послуга, яка запроваджується в Україні.

Ми впевнені: найкращий спосіб захистити дитину-це підтримати рідну сім’ю. Завдання сімейного патронату-не дати дитині втратити рідних маму й тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватися.

В  той час, як дитина тимчасово (до 3-х місяців) виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають рідним батькам дитини долати складні життєві обставини, через які її було вилучено: втрату роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем тощо.

Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукають іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під  опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю.

Перед тим, як розпочати роботу патронатними вихователями, їм буде потрібно пройти спеціальну підготовку-навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.

   За надані послуги з догляду та вихованням дитини сім’ї виплачується заробітна плата, допомога на дитину та забезпечується постійна підтримка команди професіоналів.

  За більш детальною інформацією звертайтеся до Роздільнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться у м.Роздільна, будинок побуту «Жемчужина», 3 поверх, 9 кабінет. Ми шукаємо сім’ї, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, що  потребують захисту.