18.05.2017

Роздільнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді узяв участь в проведенні дослідження «Вивчення особливостей споживання соціальних послуг»

 Роздільнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з метою узагальнення потреб територіально-адміністративних одиниць у соціальних послугах  та забезпечення незахищений  верст населення соціальними послугами  за допомогою міжнародного дослідницького агентства Ifak Institut узяв участь в проведенні дослідження «Вивчення особливостей споживання  соціальних послуг» . Для проведення опитування були запрошені сім’ї, які опинились в складних життєвих умовах.

Складні життєві обставини - це обставини, які заважають   людині вести повноцінне життя  та які людина  не здатна самостійно подолати».  Приклади складних життевих обставих – хвороба, інвалідність, сирітство, безробіття, малозабезпеченність та відсутність постійного місця проживання, жорстоке  поводження та  конфлікти  у сім’ї, тощо.

          У приміщенні ЦТДУМ  за круглим столом зібрались сім’ї, які опинились у такій ситуації.   За час проведення круглого столу усі присутні  мали можливість розповісти про наболіле. Звісно зав’язались жвава  емоційна бесіда.  Спеціалістами центру були  видзначені сім’ї, які подолали складні життєві  обставини. Вони розповіли про свій досвід, про допомогу спеціалістів, про своє сучасне життя.     Ось деякі приклади: до Роздільнянського районного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  звернулося подружжя  з такою  бідою: батьки не могли самотужки подолати шкідливі звички, не працювали, не належним чином виконували батьківські обов’язки. Перед  спеціалістами центру виникло  складне питання.  Насамперед зберегти сім’ю, в якої росли діти та зберегти авторитет батьків  в очах дітей, допомогти  повірите в себе, направити внутрішні сили з саморуйнування  на творення та відновлення свого внутрішнього світу. Батьки  прислухалась до порад спеціалістів нашого центру, виконували всі поради та досягли очікуваного  результату . На теперішній час  це щаслива сім’я  в якій зростають гарні діти.  І жінка з гордістю розповідає свою соціальну історію та щиро дякує спеціалістів Роздільнянського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  що допомогли  сім’ї  в складні часи  життя.

Інший приклад:  фахівець  центру  в ході перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини  виявив  багатодітною родину, у якій виховується семеро неповнолітніх дітей.

Мати не працює, бо знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, батько  підробляє по найму. Фахівцями  РЦСССДМ було складено  акт оцінки потреб дитини та її сім’ї. За висновками акта стало відомо, що мати  та троє дітей мають певні проблеми із здоров’ям та потребують допомоги в організації медичного обстеження та лікуванні,  на яке у родині не вистачає коштів. Спеціалістами були надані соціальні послуги, поради щодо оформлення документів, які мати успішно виконала. Після надання матеріальної  допомоги родині,  як малозабезпеченій, всі отримані кошти були витрачені за призначенням. Дітям було організоване медичне обстеження, мати пройшла курс лікування. Були закуплені будівельні матеріали для збільшення житлової площі. Розпочато будівництво нової дитячої кімнати.   На даний час не всі складні життєві обставини ця родина подолала, але вони  продовжують вести роботу разом із спеціалісти нашого центру, якими  надаються необхідні послуги. Мати пліч о пліч із спеціалістами РЦСССДМ  прагне вирішити всі складні обставини свого життя. Ми віримо і знаємо, в цій родині  все буде добре.       

     Але не всі сім’ї  усвідомлюють проблеми та своєчасно намагаються їх вирішувати, тому ще існують багато складних  питань, які необхідно вирішити в кожній  сім’ї – ось ці завдання  стоять перед спеціалістами центру.  Які підібрати слова, методики, спеціальні техніки, щоб вирішити проблеми, налагодити конфліктні ситуації. Такі питання виникали у ході бесіди. Але основна мета спеціалістів донести до людей те що вони не одинокі, допомогти їм переосмислити життєву ситуацію в якій вони опинились, дати вірну оцінку події і вчитися жити виходячи з кризи. 

    Тому, якщо в сім’ї існують  складні  життєві обставини, не залишайтесь на одинці, пам’ятайте, що біля вас завжди є служби, в яких працюють спеціалісти  які  вас вислухають , зрозуміють  та допоможуть.