26.02.2016

Робочий візит громадської організації «Дорога к дому»

    24.02.2016 року службу соціально-профілактичної роботи Роздільнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з робочим візитом відвідала представники громадської організації «Дорога к дому», які запропонували введення у Роздільнянському районі новий профілактичний проект щодо своєчасного виявлення ВІЛ інфекції у людей, які споживають наркотичні речовини та їх партнерів.


   З метою запобігання розповсюдження ВІЛ-інфекції   діяльність служби соціально-профілактичної роботи має бути поставлена на належний рівень, бо в Україні спостерігається поширення епідемії ВІЛ-інфекції. Кожен день в країні реєструється до 37 нових випадків ВІЛ-інфекції, 12 випадків захворіння на СНІД, а 8 чоловік помирають від СНІДу. У Роздільнянському районі у 2015 році ВІЛ-інфікованих офіційно зареєстровано 481 чоловіка. Але збільшується кількість здорових дітей народжених ВІЛ- позитивними матерями, статус яких не підтвердився, внаслідок своєчасного лікування матері, а саме прийняття антиретровірусної терапії.

  При цьому найбільш уразливими щодо ВІЛ-інфекції вважаються необізнані верстви населення і як показали опитування, обізнаність української молоді з питань ВІЛ/СНІДу становить лише 14%. Недостатня інформованість призводить до швидкого розповсюдження інфекції, породжує безпідставний страх перед людьми, які живуть з ВІЛ-інфекцією, призводить до їх дискримінації, руйнує  стосунки.

Директор Роздільнянського ЦСССДМ Шолар Ірина Глібівна розповіла, про те, щоб  уникнути проблем поширення епідемії ВІЛ-інфекції та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004р.№246 «Про затвердження Концепції стратегії дій Уряду, спрямованих на запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу, на період до 2011 року та Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки» на базі центральної районної лікарні в 2006 році Роздільнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відкрито службу соціально-профілактичної роботи.  Ця служба реалізує проект «Зменшення шкоди від ін’єкційного вживання наркотиків». Метою цього проекту є зниження темпів поширення ВІЛ/СНІДу та інших інфекцій, які передаються ін’єкційним та статевим шляхом, ознайомила з умовами роботи служби,    розповіла про послуги, які  пропонуються отримувачам послуг цієї служби.

Спеціалісти, які працюють за цим напрямком проводять:

-    індивідуальні консультації;

-    групові заняття, тренінги з безпечної статевої поведінки;

-    надаються юридичні, медичні, психологічні послуги;

-    проводять консультування з питань АРВ-терапії;

-  здійснюють переадресацію клієнтів до інших організацій-державних, громадських організацій, медичних закладів, реабілітаційних центрів;

   На стаціонарному пункті «Довіра», який знаходиться на території Центральної районної лікарні та на аутрич-маршрутах учасники проекту забезпечуються стерильними шприцами (шляхом обміну), дезинфікуючими матеріалами, презервативами та інформаційною літературою. Особливу увагу  звернула на те, що працівники служби роботи не забезпечують споживачів ін’єкційних наркотиків новими шприцами, а здійснюють обмін використаних шприців на стерильні. Постійно проводиться профілактична робота, яка має на меті попередити немедичне вживання хімічних речовин та зловживання лікарськими препаратами.

Таким чином, необхідно збільшити обсяг послуг для учасників проекту та  взаємопідтримки усіх зацікавлених сторін у роботі служби. Тому чекаємо усіх бажаючих для надання послуг.