09.11.2018

Засідання громадської ради

08 листопада 2018 року пройшло чергове засідання громадської ради при Роздільнянській райдержадміністрації під керівництвом її очільника Володимира Василенка у якому взяли 6 представників ІГС.

За  порядком денним з першого питання щодо впровадження інклюзивної освіти в Роздільнянському районі доповіла начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Красножон. Забезпечення доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами  є одним з пріоритетів  держави у сфері освіти.   Відповідно до частини 6 статті 3 нового Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 року №2145-VIII, який набрав чинності 28 вересня 2017 року держава створює умови для здобуття освіти особам з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальних потреб можливостей, здібностей та інтересів, а також забезпечує виявлення та усунення факторів, що перешкоджають реалізації прав і задоволенню потреб  таких осіб у сфері освіти.

Статті 19, 20 Закону України «Про освіту» системно врегульовують питання здобуття  дітьми з особливими потребами якісної освіти, зокрема через створення закладами освіти інклюзивних та/або спеціальних груп і класів.  У разі звернення особи з особливими освітніми потребами або її батьків така група або клас утворюється в обов’язковому порядку.


     Наразі в районі керівниками закладів освіти створені 14 інклюзивних класів:

-          Болгарська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 2 інклюзивних класи;

-          Бурдівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 інклюзивний клас;

-          Виноргадарська ЗОШ І-ІІІ ступенів –1 інклюзивний клас;

-          Новоукраїнський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» - 1 інклюзивний клас;

-          Степова ЗОШ І-ІІІ ступенів - 2 інклюзивних класи;

-          Яковлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 інклюзивний клас;

-          Роздільнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 –  4 інклюзивних класи;

-          Буцинівський НАК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» - 1 інклюзивна дошкільна група;

-          Понятівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» - 1 інклюзивна дошкільна група;

Наталія Володимирівна зазначила, що надзвичайно актуальним є питання фахової компетентності педагогічних працівників. Важливо щоб педагогічні працівники володіли основами знань і методик роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Тому вчителі проходять курси з підвищення кваліфікації в КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради». Також вчителі проходять онлайн-курси з інклюзивної освіти на платформі онлайн освіти EdEra.

Інформацію було вирішено взяти до відома.

 

З наступним питання щодо стану впровадження медичної реформи первинної ланки медицини інформував головний лікар комунального некомерційного підприємства спільної власності територіальних громад Роздільнянського району «Роздільнянській районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Костянтин Кирпиченко. В зв'язку з медичною реформою МОЗ України, набув чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" № 2168-VIII від 19.10.2017, тому всі мешканці Роздільнянського району обов'язково повинні укласти договір (Декларацію) про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Зробити це необхідно до кінця грудня 2018 року, як зазначив Костянтин Петрович, з січня 2019 року кожне звернення до лікаря буде проводиться на платній основі. Укласти договір з сімейним лікарем можна по місцю обслуговування. На теперішній час Декларації укладенні лише бл. 45%, що є дуже низьким показником для нашого району.

Інформацію було вирішено взяти до відома.

На наступне засідання було запропоновано  розглянути питання за чисельними зверненнями мешканців міста Роздільна це –  проблема зменшення  чисельності бродячих собак в місті  та стан застосування державної мови в ЗМІ, закладах, установах, підприємствах, торгівельній мережі, школах.