25.09.2019

Пройшло вересневе засідання громадської ради

25 вересня під керівництвом заступника голови громадської ради при Роздільнянській районній державній адміністрації Валентини Бондаренко пройшло чергове засідання ради, у якому взяли участь 7 представників ІГС району.

Присутніми було розглянуто питання заходів попередження підпалу багать на території міста Роздільна з якого інформував присутніх перший заступник голови Роздільнянської міської ради Юрій Тесніков та доповнив начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС в Одеській області Сергій Кузьменко.

Можливо не всі знають, що це надзвичайно шкідливо не лише для здоров’я людини, а й для екології.


При спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, зокрема при згорянні 1т рослинних решток у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму; у туманні дні багаття створюють свого роду «смог» (мікрочастинки, що виділяються при неповному згорянні сміття, зв’язані з водяною парою), який шкідливий для організму людини; до складу продуктів горіння входить чадний газ, важкі металі, канцерогенні сполуки; чи не найнебезпечнішим із продуктів відкритого горіння рослинних решток є бензапірен, який є високотоксичною речовиною, здатною викликати онкологічні захворювання, генні мутації.

Як зазначив Юрій Петрович, проста альтернатива використання сухої рослинності - це робити компостування, тобто утворення компосту з подальшим використання у якості добрива.

З метою запобігання випадків випалювання поживних залишків, стерні та сухої трави представники міськради проводять роз’яснювальну роботу серед громадян, щороку опубліковуються інформаційні статті, щодо попередження фактів самовільних підпалів і дотримання вимог природоохоронного законодавства, а також здійснюється постійний контроль щодо недопущення самовільного випалювання сухої природної рослинності або її залишків.

Закликаємо населення не робити подібних вчинків і знайти альтернативу спалюванню рослинності та різних видів відходів. Бути обережними, не порушувати законодавства України.

За результатами обговорення питання були прийняти відповідні рішення та рекомендації.