31.05.2019

Питання стану та розвитку фізичної культури та спорту в районі та інші нагальні питання були розглянуті на черговому засіданні громадської ради

30 травня 2019 року голова райдержадміністрації Наталія Бараненко взяла участь у черговому засідання громадської ради при Роздільнянській райдержадміністрації під керівництвом її очільника Володимира Василенка у якому взяли 6 представників ІГС.

Відповідно до порядку денного присутніми було розглянуто питання стану та розвитку фізичної культури та спорту в районі з якого доповіла завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації Віра Трачук, співдоповідачем виступив член громадської ради, директор ДЮСШ Володимир Замітайло.

В Роздільнянському районі діє «Програма розвитку фізичної культури та спорту в Роздільнянському районі на 2017-2021 роки», затвердженої рішенням Роздільнянської районної ради №310-VІІ від 17.01.2017 року.

 

Функціонує 78 спортивних майданчиків, 19 стадіонів та 23 спортивних зали для занять фізичною культурою та спортом, в яких працюють 63 викладачі вказаного профілю (11 жінок, 32 чоловіки в школах району, в дошкільних навчальних закладах працює 10 вчителів фізичної культури – це жінки.). На громадських засадах працює 20 тренерів (інструкторів).

За неповні чотири місяці 2019 року проведені змагання з таких видів спорту як: футзал; волейбол; футбол; настільний теніс; гандбол; міні-футбол та ін.

 

З наступного питання, яке неодноразово піднімається на засіданні, це які будуть вжиті заходи для поводження з безпритульними тваринами на території міста Роздільна, з якого виступив міський голова Валерій Шовкалюк. Не таємниця, що в суспільстві поширюється думка, що єдиним шляхом вирішення проблеми безпритульних тварин є їх фізичне знищення. Здавалось би, так просто, немає тварини, немає проблеми. Але насправді це надзвичайно спірне питання. Адже, по-перше, це абсолютно варварський метод, негідний для країни, яка обрала європейський шлях розвитку. Згадаймо, скільки було жахливих випадків, які викликали великий суспільний резонанс, коли тварин розстрілювали або вони помирали в страшних муках від отрути. Та й з морально-етичної точки зору метод вбивства тварин є неприйнятним для цивілізованого суспільства.

Є шляхи вирішення проблеми гуманними методами. Одним з методів регулювання чисельності безпритульних тварин є стерилізація. Отже, після стерилізації тварини не мають здатності розмножуватися, відповідно їх чисельність неухильно скорочується; тварини стають більш спокійними та лагідними; не виникає скупчення тварин, які несуть потенційну небезпеку для оточуючих.

Це та інші питання досконально було обговорено та розглянуто із урахування думок присутніх та надано відповідні пропозиції для врахування в роботі.