04.12.2018

На черговому засідання громадської ради порушили питання стану реалізації районної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді

04 грудня 2018 року пройшло чергове засідання громадської ради при Роздільнянській райдержадміністрації під керівництвом її очільника Володимира Василенка у якому взяли участь 7 представників ІГС.

Згідно з порядком денним з першим питанням щодо вирішення проблеми безпритульних тварин в Роздільнянському районі присутніх інформували перший заступник Роздільнянського міського голови Юрій Тесніков та начальник Роздільнянського районного управління Головного управління Держспоживслужби Одеської області Олег Гнисюк.


За статистичною довідкою наданою ВП Роздільнянським міжрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «Одеський обласний лабораторний Центр МОЗ України». За 10 місяців поточного року за медичною допомогою з приводу укусів тваринами в ЛПЗ району звернулось 67 осіб, в тому числі мешканців м. Роздільна 34 особи (50,7%). Укуси собак отримали 33 мешканця м. Роздільна, в тому числі 9 (27,3%) – безпритульними

Після жвавого обговорення члена громадської ради цієї складної ситуації, було запропоновано рекомендувати створити на території Роздільнянського району притулок по утриманню та відлову безпритульних тварин з передбачення кошти при формуванні районного бюджету.


З наступного питання про стан реалізації районної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки, та роботу координаційного центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді доповіла начальник відділу сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації Віра Трачук. Віра Іванівна зазначила, що розпорядженням районної державної адміністрації від 15.12.2015 р. №577/А-2015 було створено координаційний центр з питань національно-патріотичного виховання на основі якого у районі діє «Районна програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки». Спільно з відділами освіти, культури та туризму райдержадміністрації і громадськими організаціями в районі проведені відповідні заходи  національно - патріотичного виховання дітей та молоді але на жаль протягом 2018 року програма не фінансувалась з районного бюджету.

Присутніми було вирішено рекомендувати райдержадміністрації провести позачергове засідання координаційного центру до 20.12.2018 року для внесення змін до програми із залучення членів громадської ради.

Володимир Миколайович виступив з питанням стану застосування державної мови в ЗМІ, закладах, установах, підприємствах, торгівельній мережі, школах.

Було вирішено клопотати до райдержадміністрації щодо створення мовної комісії із залучення членів громадської ради, яка буде проводити обстеження державних установ на оформлення інформаційних стендів державною мовою та наявність державної символіки.